ROZMAITOŚCI

OSOBLIWOSCI Swiata Fizyki - juz po raz dziesiaty - prezentowal we wrzesniu dla szerokiej publicznosci Zaklad Dydaktyki Fizyki IF. Impreza adresowana byla do pasjonatow, glownie mlodziezy, byla takze prezentacja (i okazja do zakupu) pomocy dydaktycznych.

SEDYMENTOLODZY - geolodzy zajmujacy sie skalami osadowymi spotkali sie we wrzesniu na trzecim juz krajowym zjezdzie - na zaproszenie naszego WNoZ. Jak to na tym wydziale - wszystko odbylo sie troche na miejscu a troche w terenie.

NIEMCY uczyli sie jezka i kultury polskiej na jedynastodniowym kursie zorganizowanym we wrzesniu przez nasza Letnia Szkole JLKP. Niemcy przyjechali do Polski uczyc swego jezyka w szkolach podstawowych, srednich i kolegiach.

SYSTEMY informacji o przestrzeni w gminie i w regionie to temat wrzesniowej konferencji na ktorej spotkali sie naukowcy, przedstawiciele administracji i firm informatycznych. Jeden z organizatorow to Gornoslaskie Centrum Informacji o Przestrzeni.

KALENDARZ akademicki na rok 1994/95 wydal UJ. Rzecz piekna, pozyteczna, wygodna i "promocyjna".

WZYWA SIE ob. mgr Miroslawe Pindor z Cieszyna do niezwlocznego podjecia obowiazkow cieszynskiego wspolpracownika "GU" - pod rygorem utraty opinii najsolidniejszego "wydzialowego" dostarczyciela wiadomosci.

ZANIEPOKOJENIE budzi fragment tekstu jubileuszowego o WNoZ, (str. 10-11) w ktorym autorzy pisza o wyzszej niz gdzie indziej liczbie malzenstw w obrebie tego wydzialu. Jesli w tej dziedzinie nadal beda sie tak bardzo izolowac to - jak uczy - genetyka - moze dojsc do jakichs wynaturzen, ktorych owocem beda jacys nie daj Boze, pardon, prawnicy czy inni humanisci.

METRO albo inne eleganckie przejscie podziemne przypomina lewy korytarz budynku rektoratu - po remoncie. Uwage zwraca desen nowej posadzki. Policzylismy sekwencje jego wzoru; 1 rzad plytek rozowych, 2 rzedy szarych, 1 rzad rozowych, 18 szarych itd. Uwaga; plytki rozowe sa blyszczace i sliskie, szare - matowe; po wypastowaniu wszystko moze byc sliskie.

SPOLKA "Belfer" pomyslnie rozwija sie na terenie WPiP (uslugi ksero, handel). Udzialowcem jest Dziekan.

KUPIC mozna pojedyncze egzemplarze lub komplety roczne naszej Gazety Uniwersyteckiej - w redakcji. Przyjmujemy takze reklamy i ogloszenia.

ZAPROSZENIE Na uroczyste inauguracje roku akademickiego zapraszaja Duszpasterstwa Akademickie: katowickie - na wtorek 11 pazdziernika do Katedry Chrystusa Krola na godz. 18; sosnowieckie - na srode 12 pazdziernika do kosciola sw. Tomasza takze na godz. 18.