Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego

Katowice
ul. Bytkowska 1b
tel.: 32 258 70 11

Katowice
ul. św. Pawła 3
tel.: 32 359 24 11
writv@us.edu.pl
www.writv.us.edu.pl

Lista nagród, wyróżnień i sukcesów studentów i absolwentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego jest niezwykle długa. Śląska filmówka może poszczycić się najwyższymi standardami kształcenia i znakomitą kadrą akademicką. Wśród nauczycieli większość to ścisła czołówka polskiej kinematografii, reżyserzy, scenarzyści, operatorzy, dźwiękowcy, dokumentaliści, producenci, kierownicy produkcji, dziennikarze, publicyści, medioznawczy, performerzy. Są tu m.in.: Dagmara Drzazga, Marcin Koszałka, Krzysztof Lang, Jerzy Łukaszewicz, Maciej Pieprzyca, Violetta Rotter-Kozera, Bogdan Tosza, Krzysztof Zanussi.

Działalność akademicka Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego koncentruje się na kilku obszarach. Należą do nich: kształcenie w dziedzinie sztuki filmowej i telewizyjnej oraz w zakresie zawodów medialnych w szeroko pojętym sektorze audiowizualnym, badania naukowe w sektorze wiedzy o mediach oraz twórczość filmowa, telewizyjna i teatralna.

Od wielu lat studenci katowickiej filmówki są organizatorami międzynarodowego festiwalu filmowego Węgiel International Student Film Festival, podczas którego odbywa się prezentacja twórczości studentów uczelni filmowych z całego świata.

Nowa siedziba Wydziału przy ul. Św. Pawła w Katowicach budzi zasłużony podziw. Gmach wygrał plebiscyt na nagrodę architektoniczną Bryła Roku 2017. Gmach otrzymał także Nagrodę Architektoniczną Polityki oraz Nagrodę Roku Grand Prix Stowarzyszenia Architektów Polskich. W budynku znajdują się nowoczesne pracownie, m.in. do nauki montażu i produkcji, przestronne sale wykładowe, studio filmowo-telewizyjne, sala projekcyjna dla 150 osób, a także przestrzeń do kształcenia z zakresu fotografii cyfrowej i eksperymentalnej.


Fotografie: Justyna Koziarz