Atrakcyjna oferta UŚ

Jaką uczelnię wybrać, jakie przedmioty zdawać na maturze 2008? To decyzja, przed którą stają uczniowie klas trzecich.

Śląski Salon Maturzystów odbył się 20 września w budynku Wydziału Prawa i Administracji UŚ
Śląski Salon Maturzystów odbył się 20 września w budynku
Wydziału Prawa i Administracji UŚ

Salon został zorganizowany z inicjatywy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" we współpracy z Regionalną Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Jaworznie. Ta impreza edukacyjna stanowi jedno z głównych wydarzeń ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, mającej na celu ułatwienie młodzieży wyboru uczelni oraz przedmiotów egzaminacyjnych, jak również poziomu ich zdawania.

Uniwersytet Śląski - jak powiedziała na poprzedzającej Salon konferencji prasowej Prorektor prof. UŚ dr hab. Anna Łabo - stawia na młodzież, jej kształcenie jest podstawową funkcją każdej uczelni, dopiero następną są badania naukowe. UŚ czeka na gimnazjalistów, licealistów. Szeroki dostęp do wiedzy na temat oferty kształcenia pozwoli młodym ludziom na podejmowanie przemyślanych i trafnych decyzji. Uniwersytet Śląski posiada wyjątkowo atrakcyjne propozycje, których przykładem są nowoczesne metody kształcenia, nowe kierunki, szczególnie w dziedzinie fizyki a także możliwość studiowania w najbardziej renomowanych uczelniach w Europie, w ramach wymiany międzynarodowej studentów, uczestniczących w programach: Sokrates, Erasmus, Leonardo da Vinci.

Podczas Śląskiego Salonu Maturzystów odbyły się także spotkania poświęcone wynikom matury 2007 i wnioskom z nich płynących oraz maturze 2008 z języka polskiego i języków obcych. Program ten przygotowała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie. Licealiści mieli także okazję zapoznać się z zasadami przyszłorocznych egzaminów maturalnych oraz wymogami, jakie stawia uczelnia przed kandydatami.

Zadaniem Salonu było również promowanie śląskich uczelni, które mogą poszczycić się kontaktami międzynarodowymi i wysokim poziomem kształcenia w niczym nieustępującym renomowanym uczelniom zagranicznym.

Ogólnopolski patronat honorowy nad kampanią informacyjną sprawują: prof. Ryszard Legutko, Minister Edukacji Narodowej i prof. Tadeusz Luty - przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Autorzy: Redakcja, Foto: Agnieszka Sikora