Folkowe szaleństwo

Już po raz 20. Uniwersytet Śląski w Katowicach gościł reprezentantów folkloru wielu krajów świata. Tegoroczny Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny odbywał się od 25 sierpnia do 2 września.

Festiwal tradycyjnie zorganizowany został przez Uniwersytet Śląski oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Katowice" UŚ. Wzięły w nim udział zespoły z: Hiszpanii, Litwy, Malezji, Rumunii, Macedonii, Włoch i Polski. Folkowe szaleństwo rozpoczął koncert plenerowy w Ogrodzieńcu, a w kolejne dni festiwalowe pląsy młodych tancerzy można było zobaczyć w: Sosnowcu, Cieszynie, Chorzowie, Zabrzu i Katowicach. Wielkim sukcesem okazał się korowód ulicami Cieszyna i koncert "Muzyka Świata" w katowickim "Altusie". Koncert finałowy, zamykający 20. edycję Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego odbył się w zabrzańskiej Hali Sportowej "Pogoń".

Członkini Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca
Członkini Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca "Katowice" UŚ

Zespół "Ardealul" z Rumunii

Członkini zespołu folklorystycznego Persatuan Mahasiswa Aktif Seni