APEL BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ

Jednym z wielu zadan biblioteki uniwersyteckiej jest gromadzenie i przechowywanie wszystkich publikacji pracownikow uczelni. Bibliotekarze maja coraz wieksze trudnosci z wywiazaniem sie z tego zadania, gdyz brakuje pelnej informacji o tych wydawnictwach. Wiadomo, ze nie wszystkie publikacje naszych pracownikow ukazuja sie w Wydawnictwie Uniwersytetu Slaskiego; wiele z nich jest wydawanych w innych oficynach na terenie calej Polski a takze metoda malej poligrafii. Biblioteka nie zawsze jest w stanie ustalic wszystkie miejsca wydania prac, a w konsekwencji nie moze wprowadzic ich do wlasnych zbiorow. W zwiazku z tym zwracamy sie z prosba do wszystkich pracownikow naukowych naszego Uniwersytetu o przekazywanie dwoch egzemplarzy swoich publikacji Bibliotece Glownej lub przyslanie informacji o miejscach ich wydania, co umozliwi dotarcie do nich w celu zakupienia.

Biblioteka stara sie tez dokumentowac dzialalnosc naukowa uczelni, dlatego prosimy rowniez o przekazywanie nam materialow z konferencji i sesji naukowych organizowanych przez wydzialy i instytuty Uniwersytetu Slaskiego. Materialy te sa przedmiotem zainteresowania osrodkow naukowych. Staramy sie takze gromadzic wszelkie dokumenty dotyczace zycia kulturalnego i spolecznego Uniwersytetu. Zwracamy sie do towarzystw naukowych, klubow, zespolow i organizacji studenckich dzialajacych w uczelni o przekazywanie plakatow, programow imprez, fotografii i innych materialow dokumentujacych dzialalnosc naukowa, spoleczna i kulturalna Uniwersytetu Slaskiego.

Materialy prosimy przekazywac do Sekretariatu Biblioteki Glownej, ul. Bankowa 14, pok. 401 lub do Oddzialu Informacji Naukowej, pok. 402.