Następna edycja: EKO - FOTO`94

Konkurs Fotograficzny "Wakacyjne wędrowki" - rozstrzygnięty

Drugi na naszej uczelni konkurs fotograficzny o luznym temacie "Wakacyjne wedrowki" zostal rozstrzygniety. Jego organizatorami byly: Studencka Agencja Fotograficzna przy RU ZSP US, SRO ZSP i "Gazeta Uniwersytecka. Organizatorzy postanowili rozszerzyc go na wszystkie slaskie uczelnie, w zwiazku z czym w konkursie poza studentami US udzial wziely takze osoby z Politechniki Slaskiej w Gliwicach i Slaskiej Akademii Medycznej.

Swoje zestawy fotografii nadeslalo 10 osob w tym 3 uczestnikow poprzedniego konkursu. Polowa zestawow reprezentowala wysoki poziom artystyczny i warsztatowy.

Sklad jury stanowili zawodowi fotoreporterzy: Jozef Wolny z "Panoramy" i Jerzy Kleszcz ze "Sportu" oraz Jaroslaw Krawczyk, szef SAF-u. Jury konkursu postanowilo nie przyznawac I miejsca natomiast przyznalo dwa II miejsca. Nagrody w postaci profesjonalnych materialow fotograficznych firm KODAK i FUJI ufundowala RU ZSP US.

A oto laureaci konkursu:

II miejsce - Maciej Galas, student III roku historii na US /uczesnik takze poprzedniego konkursu/,
II miejsce - Wojciech Kempa, student III roku matematyki US,
III miejsce - Roman Adamczyk, student IV roku mechaniki na Pol. Sl.,

wyroznienia:

Piotr Rebacz, student II roku politologii na US /uczestnik takze poprzedniego konkursu/, Zbigniew Spyra, student VI roku wydz. lekarskiego SLAM.

Pozostali uczesnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci ksiazek wydanych przez studenckie agencje i firme "STAPIS" z Katowic.

Wystawe pokonkursowa, mozna obejrzec w przestronnych gablotach klubu "KUBUS" /w rektoracie US/. Zapraszamy do jej obejrzenia. I juz bez zbednej zwloki niniejszym oglaszamy kolejna, trzecia edycje konkursu fotograficznego - tym razem pod haslem:

EKO - FOTO`94

organizatorzy ci sami: Studencka Agencja Fotograficzna przy RU ZSP /Katowice, ul. Bankowa 14/517/, Slaska Rada Okregowa ZSP /Katowice, ul. 3 Maja 7/111/ oraz "Gazeta Uniwersytecka" miesiecznik Uniwersytetu Slaskiego /Katowice, ul. Bankowa 12a/1/.

I. CEL I TEMAT KONKURSU

Celem jest promocja utalentowanych fotografikow - amatorow, zas tematem jest szeroko pojeta problematyka ekologiczna Slaska i propagowanie myslenia i postaw ekologicznych zarowno wsrod fotografujacych jak i odbiorcow. Szczegolnie liczymy na wyeksponowanie czlowieka na tle zagrozen srodowiska, w ktorym zyje i pracuje. Prace uczestnikow konkursu beda - jak zwykle - prezentowane na wystawie stalej w rektoracie US.

II. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. W konkursie moga uczestniczyc studenci i mlodzi pracownicy naukowi slaskich uczelni.

2. Na konkurs nalezy dostarczyc fotografie czarno-biale lub barwne wykonane dowolna technika fotograficzna w formatach od 18x24 cm do 30x40 cm. Jeden autor moze zglosic do 10 prac ogolem.

3. Wszystkie zdjecia nalezy koniecznie na odwrocie czytelnie opisac: tytulem slownym lub numerem porzadkowym, data i miejscem wykonania oraz tematem i nazwiskiem, adresem, uczelnia, wydzialem, kierunkiem i rokiem studiow autora, a takze /w miare mozliwosci/ numerem telefonu i adresem dla korespondencji.

4. Prace odpowiednio zabezpieczone w sztywnym opakowaniu nalezy dostarczyc do: Slaskiej Rady Okregowej ZSP, Katowice, ul. 3 Maja 7/111 lub Rady Uczelnianej ZSP Uniwersytetu Slaskiego, Katowice, ul. Bankowa 14/517 z dopiskiem "Konkurs Fotograficzny". Prosimy nie zaklejac kopert i opakowan.

III. PRAWA I OBOWIAZKI ORGANIZATOROW

Dostarczone prace beda traktowane z najwyzsza starannoscia. Organizatorzy zastrzegaja sobie prawo eksponowania prac konkursowych w innych osrodkach akademickich i wystawienniczych oraz niedopuszczenia do konkursu prac nie spelniajacych niniejszego regulaminu.

IV. JURY I NAGRODY

Oceny prac i rozdzialu nagrod dokona jury zlozone ze znawcow fotografii. Miedzy autorow najlepszych prac rozdzielone zostana trzy nagrody w postaci profrsjonalnych materialow fotograficznych o lacznej wartosci 4 mln zlotych. Dla pozostalych uczestnikow przewidziano liczne wartosciowe wyroznienia i nagrody pocieszenia. Jury zastrzega sobie prawo dowolnego podzialu nagrod i wyroznien. Prace nagrodzone i wyroznione beda publikowane w "Gazecie Uniwersyteckiej" a byc moze takze w tygodniku "Panorama". Publikowane w prasie prace beda honorowane wg. obowiazujacych stawek autorskich. Wszyscy uczestnicy konkursu zostana telefonicznie lub listownie powiadomieni o werdykcie jury.

V. TERMINARZ KONKURSU

Przyjmowanie prac - do 30 maja 1994 roku