Wygraj staż w Waszyngtonie!

Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Instytut Spraw Zagranicznych mają zaszczyt zaprosić wszystkich studentów i absolwentów do 26 roku życia do

logo
wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę o stosunkach Stany Zjednoczone - Unia Europejska - Polska.

Idea Projektu

Jest konkurs na najlepszą pracę dotyczącą obecnego stanu i przyszłości stosunków transatlantyckich z uwzględnieniem roli Polski i wskazaniem optymalnej polityki realizującej naszą rację stanu. Praca powinna być poszukiwaniem odpowiedzi na pytania: czy między USA, a Europą istnieje konflikt interesów czy tylko brak zgody co do metod działania; jak oceniać dotychczasowe wydarzenia i czego spodziewać się w przyszłości? Ponadto praca powinna być próbą przedstawienia wizji partnerstwa transatlantyckiego w nadchodzących dekadach.

Prace o objętości 10-20 stron prosimy przysyłać na adres: konkurs@psz.pl Tematy prac oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie: www.psz.pl/konkurs

Projekt zwieńczy uroczyste ogłoszenie laureatów oraz debata ekspertów, która odbędzie się 19 maja 2006.

Nagroda główna

Miesięczny staż w ambasadzie RP w Waszyngtonie oraz stypendium dla zwycięzcy konkursu na czas jego pobytu.

Ocena prac

W skład jury oceniającego zawartość merytoryczną prac i wyłaniającego laureatów wejdą znamienite autorytety dziedziny stosunków międzynarodowych: poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Dariusz Rosati, Prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych Eugeniusz Smolar a także Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Janusz Onyszkiewicz.

Organizatorzy

Portal Spraw Zagranicznych psz.pl jest jedynym w Polsce medium poświęconym wyłącznie polityce międzynarodowej szczegółowo relacjonującym ważne dla Świata wydarzenia, zapewniającym największą w polskim Internecie bazę wiedzy na temat stosunków międzynarodowych.

Instytut Spraw Zagranicznych to fundacja zajmująca się promowaniem działalności naukowo-badawczej w zakresie nauki o stosunkach międzynarodowych. Swoje cele realizuje poprzez organizację prac Portalu, organizację konferencji naukowych, projektów edukacyjnych, prowadzenie badań i publikację ich wyników.

EWA RAKOWSKA
Centrum Stosunków Międzynarodowych
Instytut Spraw Zagranicznych

Autorzy: Ewa Rakowska