NAGRODA IM. KAROLA MIARKI DLA KS. JÓZEFA BUDNIAKA

W piątek, 22. października, pracownik naukowo-dydaktyczny Filii UŚ w Cieszynie ks. prof. dr hab. Józef Budniak odebrał Nagrodę im. Karola Miarki przyznaną mu przez Marszałka Województwa Śląskiego Michała Czarskiego.

ks. prof. dr hab. Józef Budniak
Nagrodę otrzymał za wybitny dorobek i działalność wzbogacającą wartość kultury regionu i kraju. Laureat od wielu lat prowadzi działalność ekumeniczną, zorganizował m.in. Międzynarodowy Kongres Ekumeniczny w Cieszynie (w 1995 roku), przez dwie kadencje pełnił funkcję Prezydenta Międzynarodowej Wspólnoty Ekumenicznej. Obecnie jest Kierownikiem Zakładu Teologii Ekumenicznej w Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W Filii UŚ w Cieszynie jest opiekunem specjalności Edukacja Religijna, pełnił tu także funkcję Prodziekana ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.

Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Kronika UŚNiesklasyfikowaneOgłoszeniaStopnie i tytuły naukoweW sosie własnymWydawnictwo Uniwersytetu ŚląskiegoZ Cieszyna
Zobacz stronę wydania...