NAJLEPSI ABSOLWENCI UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

Uniwersytet skupia wokół siebie swych
absolwentów, bowiem to w Nich znajduje
przedłużenie i utrwalenie swojego działania

(fragment Misji Uniwersytetu Śląskiego)

"Czym w istocie jest dyplom ukończenia Uniwersytetu?

Foto: Mirosław Grzegrzółka
Jeśli został zdobyty rzetelną pracą, to niewątpliwie jest certyfikatem jakości wiedzy i umiejętności nabytych w toku studiów przez jego właściciela. Jest także swoistym paszportem otwierającym możliwość kariery zawodowej, chociaż niczego niegwarantującym. To, kim będzie jego posiadacz zależy od wielu czynników i splotów okoliczności, ale przede wszystkim od determinacji woli osiągnięcia założonych celów." Tymi słowami JM Rektor UŚ prof. dr hab. Janusz Janeczek przywitał zgromadzonych na uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom UŚ w roku akademickim 2003/2004. Impreza odbyła się 18 listopada w auli Wydziału Nauk Społecznych UŚ. Rektorowi towarzyszyli dziekani wydziałów i kierownicy jednostek dydaktycznych Uczelni oraz Zastępca Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Uniwersytetu Śląskiego.

Na imprezę zaproszono także rodziny i przyjaciół,

Od prawej JM Rektor UŚ prof. dr hab. Janusz Janeczek, Dziekan Wydziału Filologicznego prof. UŚ dr hab. Piotr Wilczek, Tadeusz Różewicz, prof. dr hab. Włodzimierz Wójcik
Otwierający i prowadzący uroczystość JM Rektor UŚ
prof. dr hab. Janusz Janeczek oraz Prorektor
ds. Kształcenia prof. dr hab. Wojciech Świątkiewicz
Foto: Patrycja Mrowiec
przedstawicieli władz miast uniwersyteckich i władz regionu, przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, pracodawców i przedsiębiorców związanych z Uniwersytetem, a także przyjaciół Uczelni. Obecni byli: Józef Kocurek - Wiceprezydent Miasta Katowice, Przemysław Koperski - dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Barbara Zając - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach, prof. dr hab. Jan Malicki - dyrektor Biblioteki Śląskiej, Jan Skowronek - dyrektor Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Bogumiła Ustianicz - prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach, Tomasz Ślęzak - wiceprezes Sądu Okręgowego w Katowicach, Piotr Gajny - zastępca Prokuratora Apelacyjnego, Piotr Masłowski - Prokurator Okręgowy, Stanisław Dyląg - dyrektor Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Bartosz Satała - dyrektor ds. edukacji i doradztwa Regionalnej Izby Gospodarczej, Jolanta Nowak - dyrektor PZU Życie w Dąbrowie Górniczej, dr Grażyna Piechota - rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Katowicach, dr Łukasz Zimnoch - rzecznik Prasowy Górnośląskiego Zakładu Energetycznego, Marek Kern - prezes zarządu Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie.

Gościem honorowym była jedna z najwybitniejszych absolwentek naszej Uczelni - reżyserka Magdalena Piekorz (laureatka tegorocznych Złotych Lwów, absolwentka Wydziału Radia i Telewizji im Krzysztofa Kieślowskiego UŚ). Odświętną atmosferę zapewnił występ zespołu "Katowice", który odśpiewał uroczyście Gaude Amus oraz Gaude Mater Polonia.

Najlepszych absolwentów było aż 72 - byli to prymusi ze wszystkich wydziałów UŚ, którzy zostali wyróżnieni za wspaniałe osiągnięcia w nauce i działalności na rzecz Uczelni. Nagrody - dyplomy oraz egzemplarz publikacji Nasz Absolwent 2004 wręczał JM Rektor UŚ oraz dziekani macierzystych wydziałów.

Podsumowaniem tego, jakże ważnego wydarzenia był wspaniały bankiet, na którym wszyscy zebrani mieli okazję wymienić się wrażeniami, a także doświadczeniami, jakie zdobywają po ukończeniu studiów.

LISTA WYRÓŻNIONYCH ABSOLWENTÓW UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W ROKU AKADEMICKIM 2003/2004

Wydział Filologiczny

Krystyna Jurewicz
Anna Nabrdalik