Prowadzenie firmy nie musi być trudne

Akademik – młody przedsiębiorca

Zastanawiając się nad zawodową przyszłością warto pamiętać, że alternatywą dla „klasycznego” etatu jest własna firma. Do jej założenia i prowadzenia niezbędna jest wiedza oraz umiejętności, które będzie można zdobyć podczas bezpłatnych szkoleń.                                                            

 
Dr Zbigniew Kadłubek
Dr Zbigniew Kadłubek
Prowadzenie firmy nie musi być trudne. Na pewno można się tego nauczyć, trzeba mieć tylko odpowiednich nauczycieli, którzy wskażą drogę i pomogą przebrnąć przez zawiłości formalno-prawne. Stąd pojawił się pomysł pomocy studentom i absolwentom – projekt realizowany dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Obejmuje on, oprócz prowadzenia portalu internetowego i magazynu, cykl szkoleń organizowanych w Katowicach, Rybniku i Sosnowcu. Głównym celem akcji jest rozbudzenie w młodych ludziach ducha przedsiębiorczości i wskazanie im kilku dróg na wykorzystanie zdobytej wiedzy.
 
– Szkolenia skierowane są do wszystkich tych, którzy chcieliby założyć firmę, ale boją się formalności, procedur i przepisów – wyjaśnia koordynator projektu Janusz Piechoczek z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych. – Dobry pomysł to dopiero początek przygody z biznesem. Najważniejsza jest wiedza i determinacja. Im lepsze przygotowanie, tym większa szansa na sukces.
 
Aby osiągnąć ten cel, autorzy projektu – ludzie nauki i biznesu – chcą pomagać właśnie w realizacji pomysłów, podzielić się wiedzą i doświadczeniem, np. na łamach magazynu a także w portalu. Do dyspozycji będzie też doradca, który na bieżąco odpowie na pytania i wątpliwości, jak również pomoże w podjęciu właściwych, biznesowych decyzji.
 
Obecnie niewiele osób po studiach otwiera firmy. Ten niekorzystny stan ma przełamać cykl szkoleń realizowany dzięki dotacjom ze środków unijnych, który wzbogaci o praktyczną wiedzę studentów, absolwentów i doktorantów z uczelni w Katowicach, Rybniku i Sosnowcu. Możliwość konsultacji ze specjalistami i doradcami pozwoli na urzeczywistnienie atrakcyjnych pomysłów. Najlepiej rokujące biznesplany zostaną zaprezentowane poważnym inwestorom.
http://www.mlodyprzedsiebiorca.pl/
http://www.mlodyprzedsiebiorca.pl/
 
– Akademicy nie muszą być ludźmi „odklejonymi” od rzeczywistości – mówi dr Zbigniew Kadłubek, pełnomocnik rektora ds. Ośrodka Dydaktycznego w Rybniku. – Akademicy, czyli wspólnota wykładowców i studentów, nie powinni być wciąż niedopasowani, zdegustowani, rozżaleni, nie powinni bez ustanku unikać „urzeczywistnienia”! I w tym celu powstał nasz projekt – by otwierać oczy, burzyć mentalne zapory i afirmować. Wiedza to przecież dobry, najlepszy biznes.
 
Grupę partnerską realizującą szkolenia tworzą: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika, Stowarzyszenie Przyjaciół Uniwersytetu Śląskiego, Fundacja „Zagłębie dla Młodych” oraz Internet Ventures Sp. z o.o.
Szczegółowych informacji na temat szkoleń w Katowicach, Rybniku i Sosnowcu udzielamy pod numerem telefonu: 032 739 55 12 w. 104 oraz w biurze CRIS (Rybnik, ul Białych 7, II piętro). Dodatkowo zawsze możecie pisać na GG: 1504497
Zapraszamy na stronę www: http://www.mlodyprzedsiebiorca.pl/