W. O. Ś. P. U NAS

Mamy nadzieje, ze cele i metody dzialania Fundacji Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy nie sa dla nikogo nowoscia. 8 stycznia odbedzie sie juz po raz trzeci Wielki Final. No bo, niestety nadal, mimo placenia ogromnych podatkow /w tym na sluzbe zdrowia/, potrzebna jest doroczna "zrzutka" na najbardziej niezbedny sprzet medyczny i leki dla nas samych. W tym jednak przypadku mamy pewnosc, ze zebrane miliardy zamienia sie w realna, konkretna pomoc. Czerwone serduszko stalo sie juz symbolem tej dobrej dzialalnosci.

Wsrod tegorocznych "muzykow Orkiestry" nie zabraknie rowniez przedstawicieli naszej uczelni. 11-osobowa grupa czlonkow Zespolu Redakcyjnego Studenckiego Radia "EGIDA", wyposazona w imienne identyfikatory ze zdjeciem i specjalnym hologramem, zbierac bedzie pieniadze wsrod spolecznosci akademickiej Uniwersytetu. W ciagu tygodnia poprzedzajacego Final zorganizuja oni m.in. koncert zyczen /w radiu/, dyskoteke /w klubie "Straszny Dwor"/ - to w osiedlu w Ligocie. "Egidowcy" pojawia sie rowniez wsrod pracownikow i studentow na Wydzialach. Na biezaco informowac tez beda o wszystkich imprezach zwiazanych z Finalem, ktore odbywac sie beda w naszym regionie.

Nie jest wykluczone, ze do akcji Orkiestry Swiatecznej Pomocy wlaczyly sie rowniez inne osoby z naszej uczelni. Nie dotarly do nas informacje o tym fakcie. Na pewno sa "egidowcy".

Autorzy: Muzycy WOŚP