NAGRODA DLA KSIĄŻKI O PROF. A. CHEŁKOWSKIM

KRÓTKO

Książka „Światło ze Śląska. Wspomnienia o Auguście Chełkowskim” otrzymała doroczną nagrodę przyznawaną przez Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”, oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich (oddział w Katowicach). Uroczystość odbyła się 15 listopada ub. roku. Wyróżnienie odebrała Grażyna Pasterna z Komisji Zakładowej NSZZ „S” Uniwersytetu Śląskiego, współautorka (wraz z Ewą Żurawską) książki – dokumentu, w której znalazły się wypowiedzi najbliższej rodziny, przyjaciół i współpracowników prof. Chełkowskiego – naukowca, wieloletniego wykładowcy, a także rektora UŚ, marszałka Senatu. O zmarłym w 1999 roku Profesorze pisaliśmy w „Gazecie Uniwersyteckiej” nr 3 (70) z grudnia 1999 r., na łamach ukazał się również artykuł poświęcony nagrodzonej książce [„GU” 5 (84)/luty 2001 r.]. Literacką Nagrodę Solidarności przyznano już po raz dziewiąty, w dziedzinie literatury pięknej (tu nagrodzono książkę Andrzeja Kalinina pt.: W cieniu złych drzew”), oraz w dziedzinie dokumentu.

Grażyna Pasterna odbiera wyróżnienie za książkę o prof. Chełkowskim Okładka
Grażyna Pasterna odbiera wyróżnienie
za książkę o prof. Chełkowskim

Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Kronika UŚNiesklasyfikowaneNowe książkiOgłoszeniaStopnie i tytuły naukoweW sosie własnym
Zobacz stronę wydania...