WYDAWNICTWO UŚ NA 46. MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH KSIĄŻKI

logo

W dniach od 16 do 20 maja 2001 roku w Warszawie odbyły się 46. Międzynarodowe Targi Książki. Wzięło w nich udział 565 wystawców (331 zagranicznych i 234 krajowych), eksponując swój dorobek edytorski na 265 stoiskach. Targi odwiedziła imponująca liczba zwiedzających: 35 617 osób. Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego po raz 26. uczestniczyło w MTK. Na stoisku, wyróżniającym się wśród stoisk wydawców uczelnianych, eksponowano 166 tytułów (1379 egzemplarzy), przede wszystkim publikacje wydane w roku 2000 i nowości, które ukazały się w roku 2001. Przedstawiona oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Bardzo wielu księgarzy, bibliotekarzy i odbiorców indywidualnych korzystało z materiałów promocyjno-reklamowych, wyrażając uznanie dla dorobku wydawniczego naszej Uczelni. Miarą naszego sukcesu niech będzie to, że podczas trwania Targów sprzedano bądź zebrano zamówienia na ponad 1100 egzemplarzy książek, przeznaczonych w większości dla wąskiej grupy specjalistów.

46 Międzynarodowe Targi Książki

Podczas targów dokonano prezentacji internetowej księgarni akademickiej w jej ofercie znalazły się również publikacje wydawnictwa naszej uczelni.

Autorzy: E.G.