Nauki dawne i niedawne

Instytut Fizyki Wydziału Matematyki Fizyki i Chemii UŚ serdecznie zaprasza uczniów i wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia wystawy "Nauki dawne i niedawne" - Ekspozycja Interaktywna Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, która będzie czynna do 16 lutego na Uniwersytecie Śląskim przy ul. Bankowej 5 - w byłej siedzibie NBP. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 18 grudnia 2006 roku.

Wystawa daje odwiedzającym wiedzę z konkretnej dziedziny nauki oraz możliwość samodzielnego przeprowadzenia badań określonych zjawisk fizycznych czy problemów matematycznych. Projekt "Nauki dawne i niedawne" pozwala lepiej zrozumieć złożoność świata, którego częścią jest człowiek.

Foto: Małgorzata Krasuska-Korzeniec

Godziny otwarcia wystawy:
od poniedziałku do piątku: 9.00-18.00 sobota, niedziela, dni wolne od nauki: 12.00-18.00

cena biletu: 5 zł bilet rodzinny: 10 zł
Grupy szkolne proszone są o wcześniejszą rezerwację terminu.

Kontakt z Organizatorem: Zakład Dydaktyki Fizyki tel. 032/ 359 11 70

Autorzy: Foto: Małgorzata Krasuska-Korzeniec