twórczości pedagogów oraz gości Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie

Żywioły - Woda

Wystawa, otwarta 13 grudnia 2006 roku w Galerii Uniwersyteckiej w Cieszynie, jest ostatnią z cyklu "Żywioły", obejmującego 12 prezentacji grafiki, malarstwa, fotografii i rzeźby. Jest to efekt realizacji czteroletniego projektu artystycznego. Treści związane z żywiołami: ziemią, powietrzem, ogniem i wodą od 2003 roku były inspiracją dla indywidualnych penetracji artystycznych dokonywanych w ramach własnych warsztatów, jak i płaszczyzną łączącą nierzadko bardzo odmienne postawy artystyczne. W projekcie wzięło udział 27 twórców uprawiających różne dyscypliny artystyczne i na co dzień dzielących się doświadczeniami z młodymi adeptami sztuki w ASP w Katowicach i w Łodzi, w Uniwersytetach w Ostrawie, Ruzomberok i Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w Akademii im. Długosza w Częstochowie oraz w cieszyńskim Instytucie Sztuki UŚ.

Eugeniusz Delekta - "Struktury przestrzenne",
technika mieszana