Absurdalia 2011

Tej jesieni, a dokładnie 18 listopada 2011 roku, rusza trzecia już edycja Festiwalu Kultury Absurdalnej - Absurdalia. Impreza organizowana jest po raz kolejny przez niezależną organizację studencką AEGEE Katowice. Dzięki powstałej idei – mniej absurdu w polityce, więcej w sztuce – uczestnicy mają okazję wziąć udział w niepowtarzalnym i niekomercyjnym przedsięwzięciu. Daje to możliwość wszystkim chętnym, niezależnie od wieku czy zawodu, wyrażenia się poprzez absurd w kilku różnych formach, które zawierają się w tematyce zaplanowanych przeglądów festiwalu. Tematyka jest na tyle bogata, że zainteresowani z pewnością znajdą odpowiedni styl przekazu, a dzięki temu każdy będzie miał szansę na podzielenie się jego osobistą wizją absurdu. Jest to niepowtarzalna okazja do wyrażenia własnej, niekonwencjonalnej twórczości i zaprezentowania jej światu, pokazania się publiczności i zaistnienia na scenie festiwalowej, a co za tym idzie – szansa na rozpoznawalność w obszarze regionu katowickiego, która stanowić może pierwszy krok do dalszej kariery artystycznej.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz, prezydent Katowic Piotr Uszok, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza, Związek Artystów Scen Polskich, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, JM Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Szaflarski, JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prof. Marian Oslislo, Katowice Miasto Ogrodów, Hirek Wrona. Program Absurdaliów 2011 znajduje się na stronie: www.absurdalia.pl