Z Wydziału Teologicznego do Spodka

Przez trzy dni (od 31 maja do 02 czerwca br.) w katowickim „Spodku” odbywać się będzie III Kiermasz Wydawców Katolickich oraz I Międzynarodowe Targi Książki SILESIA BOOK. W 2005 i 2006 roku wydawcy katoliccy przedstawiali swoje publikacje w budynku Wydziału Teologicznego UŚ, a impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Kiermasz jednak rozrósł się: przybyły nowe oficyny wydawnicze i firmy wystawiennicze, z co za tym idzie zdecydowanie zwiększyła się powierzchnia przeznaczona na tegoroczną ekspozycję. Mamy nadzieję, że zmiana miejsca oraz połączenie dwóch znaczących imprez książkowych w jedną, pozytywnie wpłynie na zwiększenie zainteresowania książką w całej południowej Polsce.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Księgarnia św. Jacka Sp. z o.o. Wydawnictwo św. Jacka od lat współpracuje z Wydziałem Teologicznym UŚ, dzięki czemu przygotowywane na Wydziale prace naukowe w znacznej części trafiają do księgarń tego Wydawnictwa. To kulturalne wydarzenie swoim patronatem honorowym objęli: arcybiskup Damian Zimoń metropolita katowicki oraz wojewoda śląski dr Tomasz Pietrzykowski.

BOGUMIŁA WARZĄCHOWSKA

kiermasz