Odliczanie przed dniem "0"

PESY - OPTY

Jakie beda tegoroczne juvenalia - trudno wyczuc. Nie brakuje malkontentow twierdzacych, ze "na pewno sie nie uda"... Wielu jednak uwaza, ze bedzie z pewnoscia lepiej niz w tamtym roku, bo ... gorzej byc nie moze. Sadze, ze w kazdym z nas ooptymista toczy ciagla walke z pesymista, co odczuwam na wlasnej skorze spozierajac nerwowo na kartke z najbardziej ogolnym z ogolnych planem Juvenaliow. No bo prosze...

SPOTKANIE W SAMO POLUDNIE NA KATOWICKIM RYNKU

Opty - promienie sloneczne z latwoscia przebijajac sie przez nieliczne chmury, musna nas delikatnie po twarzy, pobudzajac do dzialania

Pesy - deszcz pokrzyzuje wszystkim szyki, a pioruny rozpedza to cale towarzystwo od siedmiu bolesci

PRZEKAZANIE KLUCZY DO MIASTA

Opty - niech wszyscy poczuja, kto tutaj rzadzi

Pesy - cala wladza w rece mas, a przeciez wiadomo jak to sie konczy

WIELKIE BALOWANIE

Opty - cudowne chwile beztroski w przyjaznej czeredzie po dniach rycia to cos, czego wszystkim nam brakuje

Pesy - gdy student zaczyna balowanie - i to wielkie - juz w poludnie to zwykle przed dobranocka film mu sie urywa

BARWNY KOROWOD DO SPODKA, A VIP-y BRYCZKAMI

Opty - polaczenie dusz i cial, jednosc umyslow i serc profesorsko-studenckich

Pesy - znowu ucisk czlowieka przez czlowieka: Oni w bryczkach, my - na piechote

WIELKI PIKNIK POD SPODKIEM - SPONSOR EB

Opty - piwko, szaszlyczki, kielbaski, klawo jak cholera!

Pesy - szaszlykow pewnie zabraknie, parowki jadlem wczoraj na kolacje - dzem sie skonczyl - a w ogole, to czemu nie Zywiec?

ZAGRA CHYBA KULT, MOZE ANKH, ALE RACZEJ NIE VOO- VOO

Opty - same klasowe zespoly, czad gwarantowany

Pesy - zadyma pewna: jak kilka tysiecy studentow zrobi mlyn w Spodku, to z tej maki chleba nie bedzie

TEATR EKSPRESJI WYSTAWI NAJNOWSZA SZTUKE

Opty - powiew kultury ostudzi oszalalych z emocji i pozwoli odnalezc sie posrod nicosci Wszechswiata (czyt. Spodka)

Pesy - przespac sie nigdy nie zaszkodzi

DYSKOTEKA PO POLNOCY

Opty - szalenstwo czwartkowej nocy

Pesy - szal spoconych cial

DRUGI DZIEN JESZCZE CIEKAWSZY

Opty - euforia

Pesy - kac

Prawda pewnie lezy, jak to zwykle ma w zwyczaju, posrodku. Ale jakby na to nie spojrzec, zapowiada sie niezla balanga!

Autorzy: mac