Nie będzie Juwenaliów?

NO TO SRU I SOS!

Co roku w Katowicach odbywa sie szereg imprez w ramach "swieta studenckiego". Maja one wiekszy lub mniejszy zasieg, sa bardziej lub mniej udane, glosne lub calkiem ciche. Niekiedy program jest atrakcyjny ale czesciej lepiej o nim nie wspominac. Organizowane sa koncerty, na ktorych wystepuja zespoly klasy B, C lub w ogole nieklasyfikowane. O imprezach towarzyszacych (poza dyskoteka) lepiej nie myslec. Przyczyna tego stanu rzeczy jest nie tylko brak funduszy ale takze zla organizacja. A jednoczesnie sa ludzie, ktorzy - aby bylo lepiej - robia co moga, a nawet wiecej.

Studenci poszczegolnych uczelni szumnie nazywaja swieto Juwenaliami, Ekonomaliami, Medykaliami... . W tym jednak roku nie odbedzie sie ani jedna z wymienionych imprez. Za to odbeda sie jedne, wielkie "zakowskie bale", zorganizowane wspolnie przez prawie wszystkie uczelnie tego regionu. I to gdzie! - w SPODKU. Albowiem...

... Pod koniec listopada ubieglego roku samorzady studenckie US, AE, ASP, Akademii Muzycznej, Akademii Medycznej, Politechniki Slaskiej zawarly porozumienie. Jednym z celow tego porozumienia bylo zorganizowanie wspolnego swieta studenckiego. Aby zadna z uczelni nie czula sie poszkodowana impreze nazwano STUDENCI ROBIA UBAW w skrocie SRU, a pierwszy dzien - STUDENCKIE ODLOTY SPODKIEM.

Od grudnia przedstawiciele poszczegolnych samorzadow spotykali sie (wlasciwie to sie spotykaja) w Biurze Organizacyjnym SRU i powoli lecz z mozolem tworza program. Zapowiada sie on bardzo ciekawie z szeregiem atrakcji i imprez towarzyszacych. Czy zostanie zrealizowany - zobaczymy. Cale przedsiewziecie obecnie zalezy od sponsorow. A teraz co nieco o szczegolach:

Glowna impreza SRU odbedzie sie w dniach 10 i 11 maja. Pierwszego dnia spotykamy sie w samo poludnie na katowickim rynku. Tu zostana nam przekazane klucze do miasta i zacznie sie wielkie balowanie, beda wystepowac zespoly, odbedzie sie pokaz strazy pozarnej itp. Po okolo dwoch godzinach zabawy przejdziemy wielkim barwnym korowodem do Spodka (VIP-y pojada bryczkami). W tym czasie ruch w centrum miasta zostanie zatrzymany. Pod Spodkiem - wielki piknik - piwko EB (sponsor), parowki, kielbaski, szaszlyki itp. A w Spodku - zagraja laureaci I Festiwalu Tworczosci Studenckiej. Wystapi zespol Voo Voo wraz z goralami, wystawi swa najnowsza sztuke Teatr Ekspresji i wiele innych atrakcji, o ktorych nie moge jeszcze napisac (podslyszalem, ? e sa prowadzone rozmowy z U2, Pink Floyd i D. J. Bobo). Okolo 1. oo w nocy zacznie sie wielka dyskoteka na plycie Spodka.

Nastepnego dnia imprezy odbywac sie beda w osiedlach akademickich, wydzialach oraz w klubach studenckich. Przewidziane sa spotkania z ciekawymi ludzmi. Mozliwe, ze dojdzie do skutku pokaz filmowy zorganizowany przez studentow Wydzialu Radia i Telewizji. Wieczorem w Teatrze Slaskim odbedzie sie spektakl w wykonaniu studentow Akademii Muzycznej, na ktory zostana zaproszeni czlonkowie Senatow, wladze miasta, glowni sponsorzy (bez nich te imprezy nie moglyby dojsc do skutku). O wszystkim bedzie informowala prasa, radio i telewizja (patronat prasowy objela Trybuna Slaska). Mam nadzieje, ze tegoroczna impreza bedzie dlugo i cieplo wspominana.

No to SRU!

Autorzy: Mścigniew