STYPENDIA W SEMESTRZE LETNIM

16 marca Uczelniana Komisja ds. Pomocy Materialnej ustalila wysokosci stypendiow za wyniki w nauce oraz podstawy naliczania stypendiow socjalnych w semestrze letnim biezacego roku akademickiego.

Minimalna wysokosc stypendium za wyniki w nauce wynosi 120 zl (w semestrze poprzednim 150 zl), zas maksymalna - 180 zl (poprzednio - 210 zl). Jesli chodzi o stypendia socjalne Komisja ustalila podstawe naliczania stypednium socjalnego dla studentow od II do V roku - miejscowych - na poziomie 210 zl (poprzednio - 200 zl) a dla studentow zamiejscowych na poziomie 265 zl (poprzednio 250 zl).

Za minimalny prog dochodu na osobe w rodzinie studenta przyjeto 80 zl.

Tyle najwazniejszych postanowien.

Tytulem komentarza trzeba powiedziec, iz widoczne generalne obnizenie wysokosci stypendiow wynika z tego, iz kwota jaka z funduszu pomocy materialnej pozostaje na stypendia "nie chce byc wieksza" niz w roku ubieglym tzn. ksztaltuje sie na poziomie 4 mln 100 tys. zl. Tymczasem w zeszlym roku w pazdzierniku stypendia znacznie wzrosly. Nie da sie w roku biezacym - dysponujac takimi samymi srodkami jak w roku ubieglym - utrzymac w calym obecnym roku kalendarzowym stypendiow na poziomie ustalonym w pazdzierniku ub. roku. Jesli, co malo prawdopodobne, w trakcie roku zwiekszy sie dotacja budzetowa, bedzie mozna nieco podniesc stypednia w pierwszym semestrze roku akademickiego 1995/96.

Autorzy: F.S.