RUSZYŁA FIZYKA MEDYCZNA

11 pazdziernika br. w Auli A. Pawlikowskiego w Instytucie Fizyki odbyla sie uroczysta inauguracja I roku Fizyki Medycznej. Te nowe 3-letnie studia licencjackie przy Instytucie Fizyki powstaly wspolnym wysilkiem wielu osob z Uniwersytetu Slaskiego, Slaskiej Akademii Medycznej i Centrum Onkologii w Gliwicach. Na uroczystosc inauguracji przybyli m. in. rektor Slaskiej Akademii Medycznej prof. dr hab. Wladyslaw Pierzchala, rektor Uniwersytetu Slaskiego prof. dr hab. Maksymilian Pazdan oraz dyrektor Centrum Onkologii w Gliwicach prof. dr hab. Boguslaw Maciejewski.

Podczas inauguracji Pani prof. dr hab. Elzbieta Zipper - kierownik studiow, przedstawila najwazniejsze zalozenia 3-letnich studiow Fizyki Medycznej, ktore sa pierwszymi tego typu studiami w Polsce. W zwiazku z rozwojem skomplikowanych i zaawansowanych metod fizycznych w diagnostyce i terapii powstala koniecznosc szkolenia ludzi, ktorzy beda mieli przygotowanie do obslugi i pelnego wykorzystania nowoczesnej aparatury medycznej. Studia te pozwola wyksztalcic wysokiej klasy specjalistow, ktorzy swoja wiedza i umiejetnosciami beda pomagac lekarzom w ich codziennej pracy.