WNoZ dla Ziemi

25 kwietnia Wydział Nauk o Ziemi a ściślej - Pani prof. Maria Pulinowa i jej współpracownicy zorganizowali festyn poświęcony Ziemi. Na schodach budynku wydziału program artystyczny o tematyce ekologicznej przedstawili najmłodsi mieszkańcy Sosnowca recytując wiersze i śpiewając piosenki. Dzieciom kibicowali przejęci rodzice. W tym samym czasie na kiermaszu ogrodniczym można było kupić kwiaty doniczkowe, sadzonki, fachową literaturę, a nawet...dżdżownice kalifornijskie - niewątpliwie "super-stars" imprezy, zaś w gmachu wydziału odbywały się pogadanki dla działkowiczów prowadzone przez specjalistów. Wiele emocji wzbudziła aukcja bezdomnych piesków przywiezionych ze schroniska.

Szkoda, że zainteresowanych było tak mało. Być może przedpołudnie niedzielne to niezbyt dogodna pora. Zaskakujące było przede wszystkim to, że w tej imprezie nie uczestniczyli studenci, ani jako organizatorzy, ani jako obserwatorzy. No cóż być może za rok wzrośnie nasza świadomość ekologiczna, a uczestnictwo w tego typu imprezie będzie należało do dobrego tonu.

Autorzy: K.F.