Stypendia ministra - UŚ w czołówce!

Miło nam poinformować, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało listę studentów Uniwersytetu Śląskiego - laureatów stypendium ministra za osiągnięcia w nauce na rok akademicki 2005/2006. Poniżej publikujemy nazwiska zdobywców tego prestiżowego wyróżnienia.

Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne:
Piotr Bogalecki (po raz drugi)
Dominik Gawęda (po raz drugi)
Edyta Janus (po raz drugi)
Magdalena Kempna
Justyna Kijonka (po raz trzeci)
Agnieszka Kondrat (po raz drugi)
Natalia Łukomska (po raz drugi)
Martyna Markowska (po raz drugi)
Marta Ples (po raz drugi)
Agnieszka Turska (po raz drugi)
Katarzyna Wróblewska
Małgorzata Zdechlik (po raz drugi)

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska:
Magdalena Sokołowska

Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji:
Katarzyna Jas
Magdalena Książek

Wydział Filologiczny:
Maja Chojnacka (po raz drugi)
Agnieszka Lach
Teresa Rączka
Anna Stepowany (po raz drugi)
Monika Sternak

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii:
Anna Gorczyca (po raz drugi)
Agnieszka Klama (po raz drugi)
Tomasz Kochanek
Karolina Kozieł (po raz drugi)
Romualda Kozieł (po raz drugi)
Agata Nowak (po raz drugi)
Michał Ochman
Pola Siwek
Wirginia Wyrobek

Wydział Nauk Społecznych:
Agnieszka Burda
Magdalena Buszek (po raz drugi)
Karolina Czerwińska (po raz drugi)
Kinga Durczak
Anna Kokolus
Marcin Kozłowski (po raz drugi)
Barbara Lewicka
Michał Łyszczarz (po raz drugi)
Andrzej Majewski (po raz drugi)
Magdalena Mike
Anna Niezgoda
Katarzyna Osyra
Kamil Pietrala (po raz drugi)
Agata Piszczek (po raz drugi)
Paweł Polok
Łukasz Sosnowski
Inga Szypuła
Antoni Trzmiel
Michał Zieliński

II tura

Po rozpatrzeniu drugiej tury wniosków Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia za osiągnięcia w nauce 27 studentom Uniwersytetu Śląskiego. Otrzymali je Państwo:

Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne
Justyna Budzik (po raz drugi)
Judyta Cichońska
Aleksandra Dzik (po raz drugi)
Katarzyna Gutkowska (po raz drugi)
Magdalena Hadała
Małgorzata Kożusznik
Dominika Krzemień
Małgorzata Kuliszkiewicz (po raz drugi)
Wiktoria Lech
Karolina Pawlik
Przemysław Piwowarczyk (po raz drugi)
Edyta Rzeźnik
Marta Strzoda
Paweł Tomczok

Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji
Agnieszka Zając

Wydział Filologiczny
Damian Dziura
Izabela Jurkowska
Agata Olszówka (po raz trzeci)
Magdalena Szczepocka

Wydział Nauk Społecznych
Mariola Lenart
Magdalena Mądry
Magdalena Ślawska

Wydział Nauk o Ziemi
Agata Koptyńska

Wydział Pedagogiki i Psychologii
Alicja Lizurej
Mariusz Perlak
Paweł Przybylski
Dominika Siewniak

Ponadto stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymał Pan Witold Bańka z Wydziału Nauk Społecznych. Tym samym łączna liczba stypendiów zdobytych w tym roku akademickim przez naszych studentów wyniosła łącznie z uzyskanymi w I turze 76, co umocniło nas na czwartym miejscu w kraju i zarazem jest najlepszym wynikiem w historii Uniwersytetu Śląskiego. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Opracował
Marek Piestrzyński
Dział Spraw Studenckich

Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
NiesklasyfikowaneW sosie własnymBez przypisówWydawnictwo Uniwersytetu ŚląskiegoKronika UŚStopnie i tytuły naukoweOgłoszeniaNiesklasyfikowane
Zobacz stronę wydania...