PREMIER W UŚ

foto: M. Grzegrzółka

17 lipca, na zakończenie jednodniowej wizyty w Katowicach i okolicy uczelnię naszą odwiedził premier Włodzimierz Cimoszewicz w silnej asyście ministerialnej (m. in. ministrowie Blida, Bączkowski, Żochowski). Było to spotkanie, po którym wydaje się zwykle komunikaty, iż "goście zapoznali się", a "gospodarze poinformowali". Gospodarzami - w szerszym znaczeniu - byli przedstawiciele kierownictw górnośląskich uczelni, zarówno tych kończących kadencję jak i elekci. "Kubuś" - bo w nim podejmowano gości kolacją - przeżywał wielkie chwile, podobnie zresztą jak ajent naszej centralnej stołówki, z której dostarczono poczęstunek. Nie zdołaliśmy ustalić ilu i jacy premierzy "starej Polski" gościli w UŚ; w III Rzeczypospolitej zdarzyło się to po raz pierwszy.