Dziękujemy

W ostatnich tygodniach przy budynkach naszej Uczelni (Wydział Filologiczny, osiedle akademickie w Ligocie, budynek rektoratu UŚ) kilkakrotnie parkował "krwiożerczy" autokar, obchodzącej w tym roku swoje pięćdziesięciolecie, Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa w Katowicach. Akcja pobierania krwi na Uniwersytecie Śląskim, która pod koniec października przyjęła formę "Wampiriady", jest organizowana z inicjatywy dyrektora stacji - Stanisława Dyląga, Rektora Uniwersytetu Śląskiego (dodajmy, iż Profesor Sławek również oddał swoją cenną rektorską krew) oraz dziennikarek Radia Katowice. Nasza "Gazeta" patronowała tej wspaniałej akcji.

Fotoreportaż z "Wampiriady 98" prezentujemy naszym Czytelnikom, dziękując jednocześnie kilkuset studentom i pracownikom Uczelni - honorowym dawcom krwi, za ten cenny dar serca.

fotoreportaż fotoreportaż
fotoreportaż