Kronika Uniwersytecka - Maj 1999

okładka Czytając Białoszewskiego Romualda Cudaka to najnowsza publikacja w serii Biblioteka Interpretacji. Biblioteka to cykl książek wydawanych przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej, których autorami są pracownicy Uniwersytetu Śląskiego. Są to książki poświęcone twórczości wybitnych poetów XX wieku. Poprzednie tomy to Czytając Barańczaka Dariusza Pawelca i Czytając Miłosza Józefa Olejniczaka, w planach sa opracowania dotyczące Herberta, Szymborskiej i Różewicza.

WIZYTA

Niedawno Uniwersytet Śląski gościł Pana Prof. Thomasa Bremera - Rektora Uniwersytetu im. M. Lutra w Halle oraz Pana Prof. Gerharda Meisera - Dziekana Wydziału Językoznawstwa i Literaturoznawstwa tegoż Uniwersytetu. Do tej pory z Uniwersytetem im. M. Lutra współpracowała Szkoła Języka i Kultury Polskiej, która od 9 lat gości studentów z Halle oraz Wydział Biologii i Wydział Chemii. Goście w trakcie wizyty spotkali się z Rektorem Uniwersytetu Śląskiego Prof. Tadeuszem Sławkiem, co umożliwiło rozszerzenie kontaktów między Uniwersytetami, a spotkanie z dyrektorami Instytutów Filologicznych, zainicjowało współpracę z Wydziałem Filologicznym.