OD REDAKCJI

14 maja elektorzy dokonają wyboru Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Gdy zamykaliśmy numer oficjalnie nie były znane jeszcze nazwiska żadnych kandydatów na Rektora. Ze względu na czas produkcji pisma i regulamin wyborczy (zgłaszanie kandydatów do 5 maja) nie jesteśmy w stanie zaprezentować np. programów wyborczych tak, by nie pominąć żadnego z kandydatów. Drukujemy natomiast listę elektorów, wykaz dotychczasowych Rektorów Uniwersytetu, wyniki przedwyborczego sondażu, wyborcze felietony (zwracam uwagę na utrzymującą się wysoką formę naszych felietonistów), a także "programowy" artykuł Profesora Jacka Wodza.
foto:M.Grzegrzółka Kontynuujemy cykl artykułów Profesora Grzegorza Rackiego (z radością odnotowujemy, iż cykl ten został dostrzeżony przez miesięcznik KBN "Sprawy Nauki"). Polecam również dwa teksty Prorektorów UŚ: Profesor Zofia Ratajczakowa pisze o szansie na kampus uniwersytecki w Chorzowie, a Profesor Jacek Jania podejmuje dyskusję z artykułem Profesora Jana Malickiego, który drukowaliśmy w poprzednim numerze "Gazety".

A ponadto wiele innych - w naszej opinii - interesujących materiałów (w tym, tradycyjnie już, dwa dodatki).
Za miesiąc m. in. :
- rozmowa z Profesorem Andrzejem Gwoździem,
- wykład Senatora RP Pana Kazimierza Kutza,
- relacja z II Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej.

Autorzy: Dariusz Rott