KONFERENCJA PRASOWA

Niemal w komplecie stawili się dziennikarze 13 mediów regionalnych - prasy, radia i telewizji - zaproszeni przez Rektora UŚ na konferencję prasową 20 września. Chcieliśmy dostarczyć dziennikarzom solidną porcję informacji o uczelni przed 28 inauguracją (dla mediów jest to "żelazny" temat sezonowy - prawie tak "żelazny" jak to, że na wiosnę budzą się niedźwiedzie i świstaki w Tatrach) ale chcieliśmy także jeszcze raz, za pośrednictwem dziennikarzy, przypomnieć o nieszczęsnej lipcowej powodzi - z nadzieją na jakąś pomoc w leczeniu jej ran. Żurnaliści otrzymali spory zestaw specjalnie przygotowanych materiałów, wysłuchali wprowadzenia, którego dokonał JM Rektor, nieliczni mieli pytanie, jeszcze mniej liczni pytaniami swymi wykazali, że z aktualnymi problemami szkolnictwa wyższego stykają się nie pierwszy raz. Efekty konferencji mogliśmy wszyscy zobaczyć, przeczytać, wysłuchać.