LIST - SPROSTOWANIE

Dyrektor Gornoslaskiego Festiwalu Kameralistyki Pan Marek Zielinski nadeslal nam list nastepujacej tresci:

"W numerze 1/95 "Gazety Uniwersyteckiej" ukazal sie artykul Pani Doroty Sieron pt. Rowniez radosny!, w ktorym czytamy m. in. : "Tadeusz Rozewicz byl gosciem tegorocznego Gornoslaskiego Festiwalu Kameralistyki. W ramach Festiwalu w Auli Wojewodzkiego Osrodka Metodycznego odbyla sie konferencja literacka pt. "Pol wieku tworczosci Tadeusza Rozewicza". Uprzejmie wyjasniam, ze Pan Tadeusz Rozewicz byl istotnie gosciem Gornoslaskiego Festiwalu Kameralistyki i w ramach Festiwalu odbyla sie dn. 15 listopada 1994 roku w Bibliotece Slaskiej impreza pt. : "Spotkanie dwoch poetow. Adam Czerniawski i Tadeusz Rozewicz". Wymienione w artykule Pani Sieron spotkanie z Panem Rozewiczem polaczone z konferencja literacka o jego tworczosci odbylo sie dzien wczesniej, zostalo zorganizowane przez Gornoslaskie Towarzystwo Literackie i nie bylo czescia Festiwalu. Prosze o zamieszczenie niniejszego sprostowania w najblizszym numerze "Gazety Uniwersyteckiej". Lacze wyrazy szacunku".

Zamieszczamy i przepraszamy, zwlaszcza pominietego, rzeczywistego organizatora spotkania - Gornoslaskie Towarzystwo Literackie.