OD REDAKCJI

Nowym numerem "Gazety Uniwersyteckiej UŚ" inaugurujemy kolejny rok akademicki. Czytelnicy znajdą w naszym piśmie dwa bezpłatne dodatki. Pierwszy to wyciąg ze sprawozdania rektorskiego za 1999 rok, drugi - materiały dokumentujące działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Uniwersytetu Śląskiego. W październikowej gazecie natomiast Czytelnicy znajdą m. in. tekst wystąpienia Ojca Świętego Jana Pawła II podczas spotkania z przedstawicielami szkół wyższych w Toruniu (za zgodą Biura rektora reprodukujemy dwa zdjęcia, w tym fotografię okładkową), dokumentujemy jubileusz Profesora Janusza Arabskiego, a także prezentujemy Szkołę Zarządzania UŚ. Wracamy również do dyskusji na temat Wydziału Teologicznego.

Niestety od numeru październikowego byliśmy zmuszeni zwiększyć o 50 groszy cenę naszego pisma - liczymy na wyrozumiałość naszych Czytelników.

Za miesiąc o jubileuszu Alliance Francaise, wyprawie rowerowej dwóch studentek do Skandynawii oraz kolejnym zjeździe redaktorów prasy akademickiej. Napiszemy również o tegorocznych laureatach Prezydenta Miasta Katowic w dziedzinie kultury. Wśród laureatów znalazł się Profesor Tadeusz Sławek.

spotkanie w Częstochowie i Złotym Potoku

Oto zdjęcie dokumentujące nasze tegoroczne spotkanie w Częstochowie i Złotym Potoku.

Autorzy: Dariusz Rott