OD REDAKCJI

22 stycznia w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się podniosła uroczystość nadania godności honoris causa Uniwersytetu Śląskiego Panu Tadeuszowi Różewiczowi. W następnym numerze naszej "Gazety Uniwersyteckiej" zamieścimy relację z tego święta wspólnoty akademickiej UŚ.

W dzisiejszym numerze natomiast ze smutkiem wspominamy Zmarłych: Profesora Andrzeja Kunisza i dyrektora Kazimierza Cygana.

Kontynuujemy wspomnienie o Zbigniewie Herbercie i rozpoczynamy cykl prezentacji studentów UŚ - stypendystów MEN. Piórem profesora Krzysztofa Krasuskiego odnotowujemy sukces doktora Krzysztofa Uniłowskiego, a doktor Jacek Lyszczyna opisuje swoje semiotyczne peregrynacje po Granadzie (za miesiąc druga część relacji).

Kandydatom na studentów polecamy szczególnie nasz dodatek "co-gdzie- kiedy".

Z radością odnotowujemy jubileuszowy pięćdziesiąty numer miesięcznika "Nowa Filia". Postaramy się już niedługo zaprezentować to pismo naszym Czytelnikom.

Co-gdzie-kiedy? Nowa filia
Autorzy: Dariusz Rott, Foto: Agnieszka Sikora