17 maja w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym laureatom stypendiów ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia

Nagrodzeni prymusi

W roku akademickim 2015/2016 stypendia ministra uzyskały 34 osoby, w tym 30 studentów i 4 doktorantów. W wydarzeniu udział wzięli m.in. JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, poseł na Sejm RP Krystyna Szumilas, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz uczelni, reprezentanci polskiego parlamentu oraz administracji rządowej i samorządowej, a także rodziny i przyjaciele stypendystów Foto: Agnieszka Sikora Pamiątkowe zdjęcie laureatów stypendiów ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2015/2016 Foto: Agnieszka Sikora z otoczeniem i promocji dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny, przedstawiciele władz dziekańskich wydziałów, z którymi związani są laureaci stypendiów, a także rodziny i przyjaciele stypendystów. Uroczystość poprowadził prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Iwona Cichy, doktorantka z Wydziału Artystycznego

Fotografie: Agnieszka Sikora