Sport, kultura, wypoczynek

Działalność sportowo-rekreacyjna organizowana jest w postaci różnych form rekreacji ruchowej:

W formie nauki pływania i korzystania z basenu Uczelni, zajęć na siłowni, aerobiku w wodzie i na sali. Zajęcia te odbywają się w każdy dzień tygodnia w 2-3 grupach. Z zajęć korzystało 220 osób.

11 pracowników wraz z rodzinami korzystało z kortów tenisowych.

Dla chętnych do korzystania z przejażdżek konnych i nauki jeździectwa mamy podpisaną umowę ze stadniną koni w Mikołowie Jamnej, gdzie w każdą sobotę 24 pracowników i ich rodziny korzysta z jazd konnych.

Pracownicy Uczelni wraz z rodzinami korzystają również z wczasów pod żaglami.

Posiadamy własne jednostki pływające: 2 jachty typu Venus, 1 typu Orion i 1 typu Mors.

Prowadzona jest również działalność kulturalno - oświatowa w postaci imprez artystycznych, kulturalnych i rozrywkowych.

W 1999 roku - 94 osoby uczestniczyły w Karnawałowej Gali Piosenki Biesiadnej, dla 1 472 osób zakupiono bilety na film "Ogniem i Mieczem" natomiast na ekranizację "Pana Tadeusza" udało się 450 osób, w imprezie "Taniec Żywiołów" uczestniczyły 74 osoby, natomiast w koncercie Vanessy Mae brało udział 112 osób, a w przedstawieniu " George Gershwin " - 30 osób.

Wycieczki krajoznawczo-turystyczne stanowią formę działalności, która cieszy się uznaniem pracowników, o czym świadczy wyjątkowo duża liczba uczestników wyjazdów. W roku 1999 - 1513 osób.

Ten artykuł pochodzi z wydania: