Wydział Artystyczny

tel.: 33 85 46 164, 33 85 46 240
wart@wart.us.edu.pl
www.wart.us.edu.pl

Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego mieści się w urokliwej stolicy Śląska Cieszyńskiego. Atmosfera średniowiecznego grodu, bogactwo regionalnej kultury, a także specyfika miasta granicznego zapewniają znakomite warunki studiującym.

Wydział Artystyczny proponuje kształcenie w dziedzinie nauk muzycznych i plastycznych na kierunkach: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, grafika, projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej, malarstwo i projekty interdyscyplinarne, muzyka w multimediach.

Wśród absolwentów cieszyńskiego Instytutu Muzyki jest wielu światowej klasy artystów i naukowców. Instrumentalności, śpiewacy, kompozytorzy, folkloryści, muzykolodzy, a także orkiestry dęte, smyczkowe, zespoły folklorystyczne czy chór „Harmonia” sławią śląską uczelnię, zdobywając najwyższe nagrody w prestiżowych konkursach na całym świecie. Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych skierowana jest do wszystkich zainteresowanych wszechstronnym rozwojem artystycznym. Pod okiem najlepszych specjalistów studenci mają możliwość stworzenia własnej zindywidualizowanej ścieżki kształcenia. Ten nowatorski program pozwala na realizację i rozwijanie różnorodnych zainteresowań. Wszechstronny program kształcenia ogólnoplastycznego w ramach rzeźby, malarstwa, rysunku i fotografii oraz możliwość poznania takich dyscyplin sztuki, jak grafika użytkowa, szkło artystyczne oraz ceramika, umożliwiają swobodny rozwój osobowości studenta. Kierunek projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej swoją niezwykłą popularność zawdzięcza programowi, który łączy wykształcenie uniwersyteckie z biznesem.

Fotografie: Małgorzata Łuczyna