Wydział Filologiczny

pl. Sejmu Śląskiego 1

filologia@us.edu.pl
www.fil.us.edu.pl

Wydział Filologiczny jest jednym z najlepszych ośrodków polonistycznych w Polsce i należy do czołówki pod względem osiągnięć naukowych. Wszystkie instytuty naukowo-badawcze koordynujące specjalności na kierunku filologia mają swoją siedzibę w Sosnowcu. Studia ukierunkowane są na praktyczną naukę wielu języków, m.in.: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, szwedzkiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, portugalskiego. Studenci mogą także poznawać tak egzotyczne języki, jak chiński, arabski, japoński, koreański czy hindi. W części katowickiej Wydziału znajdują się instytuty i katedry koordynujące kierunki studiów: architektura informacji (innowacyjny kierunek studiów licencjackich łączący w oryginalny sposób technologie informacyjno-komunikacyjne z zagadnieniami humanistycznymi i społecznymi), filologia polska, filologia klasyczna, międzynarodowe studia polskie, kulturoznawstwo, kultury mediów, mediteranistyka, komunikacja promocyjna i kryzysowa, sztuka pisania, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo. Od kilku lat dużą popularnością wśród kandydatów na studia cieszy się specjalność projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania (SPRINT – WRITE). Spektakularnym sukcesem pracy zespołu studentów i pracowników Wydziału jest stworzenie gry Sniper Ghost Warrior 3. Tak bogata oferta edukacyjna zapewnia wykonywanie w przyszłości nie tylko zawodu nauczyciela, otwiera także możliwość zatrudnienia w mediach, działach PR, turystyce, wydawnictwach obcojęzycznych itp.

Fotografie: Szymon Nawrat