NOWA SIEĆ KOMPUTEROWA W BUDYNKACH WYDZIAŁU NAUK O ZIEMI

W połowie grudnia ub. roku w budynkach przy ul. Będzińskiej 60 w Sosnowcu zakończono instalację okablowania strukturalnego dla lokalnych sieci komputerowych zlokalizowanych tam jednostek uczelni. Okablowanie strukturalne kat. 5 wraz z urządzeniami aktywnymi umożliwiają użytkownikom dostęp do sieci o wymaganej przepustowości oraz dużej elastyczności konfigurowania połączeń.

Rozmiar: certyfikat Sieć została zaprojektowana i w całości zrealizowana przez pracowników Uniwersytetu Śląskiego. Projekt techniczny, montaż elementów przyłączeniowych i uruchomienie urządzeń aktywnych sieci wykonali pracownicy Centrum Techniki Obliczeniowej. Ułożenie okablowania powierzono personelowi technicznemu budynku. Taki sposób realizacji inwestycji umożliwił uzyskanie znacznych oszczędności w stosunku do trybu zlecenia wykonania całości firmie spoza uczelni.

System okablowania strukturalnego został zaprojektowany i wykonany na bazie elementów firmy KRONE, przy spełnieniu wszelkich wymagań koniecznych do objęcia go 20-letnią gwarancją niezawodności. Potwierdzone to zostało wystawieniem przez firmę C&C Partners Telecom, generalnego przedstawiciela firmy KRONE AG w Polsce, certyfikatu gwarancyjnego.

Autorzy: Andrzej Daniel