Po faktycznej - oficjalna inauguracja MSNP

30 października Międzynarodowa Szkoła Nauk Politycznych oficjalnie zainaugurowała swą działalność, a jej pierwszych 36 studentów otrzymało indeksy. Z tej okazji Uniwersytet podejmował zankomitych gości krajowych i zagranicznych. Przybył ambasador Belgii w Polsce Francis Ronse, radca kulturalny i naukowy ambasady Francji Jean Georges Mandon. Przybyli także przedstawiciele dwóch współtworzących Szkołę uczelni zagranicznych - dyrektor Instytutu Nauk Politycznych z Bordeaux prof. Pierre Sadran oraz dyrektor Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Katolickiego Louvain la Neuve prof.. W ramach inauguracji odbyła się dyskusja panelowa na temat unowocześniania służb publicznych w Polsce i w Europie, a wykład inauguracyjny wygłosił wybitny politolog, założyciel i przewodniczący francuskiej Krajowej Fundacji Nauk Politycznych prof. Rene Remond - o relacji między historią i naukami politycznymi.

Autorzy: K.F.