Kronika Uniwersytecka - Grudzień 1997

MUZYCZNA DEKADA

Filia UŚ w Cieszynie była - obok Domu Narodowego - współorganizatorem drugiej (jesiennej) części VIII Dekady Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej. W dniach 5 - 9 listopada zaprezentowały się zespoły uczelniane: Studencka Orkiestra Dęta Filii pod dyr. Stanisława Śmietany, Chór Mieszany Instytutu Pedagogiki Muzycznej pod dyr. Aleksandry Paszek-Trefon. W cyklu: "Nasi absolwenci" wystąpił Cezary Drzewiecki, a pod jego batutą Polski Zespół Śpiewaczy "Hutnik" z Trzyńca. Spoza cieszyńskiego środowiska koncertowali: Przemysław Kapituła z Warszawy, Roman Perucki z Gdańska, Robert Grudzień z Radomia (organy), Piotr Sadowski z Bielska (skrzypce barokowe). Wystąpił Zespół Wiolonczel "Quatrocelto" z Katowic, Zespół Wokalny "Ustroń" pod dyr. Ewy Bocek-Orzyszek. Kierownikiem artystycznym Dekady był Zygmunt Antonik.

ZOOFIOŁY

Z dużą radością odnotowujemy opublikowanie przez prof. dr hab. Marka Piechoty (WFil. ) tomiku poetyckiego zatytułowanego "Zoofioły bestiariusza heroikomicznego część mniejsza". Siedemnaście spośród prezentowanych tutaj tekstów miało swój debiut w "Gazecie Uniwersyteckiej UŚ" w latach 1993-1995.